Karşınızda Amazon Fire TV Stick!

0
1937

Google’ın ardından Amazon da mini dijital medya oynatıcısını tanıttı. Amazon Fire TV Stick adlı cihaz kullanıcılara hem video hem de oyun zevki vaat ediyor.

SAMSUNG TV FİYATLARI İÇİN TIKLA

Dijital medya oynatıcılar her geçen gün yaygınlaşıyor. Apple TV’nin uzun zaman alternatifsiz olduğu pazarda Google’ın ardından Amazon da yerini almıştı. Fire TV adlı ürünüyle pazarda mücadele eden şirket şimdi deGoogle’ın Chromecast’ine benzer çubuk şeklinde yeni bir cihaz tanıttı. Amazon Fire TV Stick olarak anılan yeni cihaz USB bellek görünümüne sahip ve HDMI bağlantı kapısı üzerinden televizyon ile iletişim sağlıyor.Amazon Fire TV adlı cihazın yanında gelen uzaktan kumandanın bir benzeriFire TV Stick’in yanında da sunuluyor ancak yeni cihaz sesli komutları desteklemiyor.

14-10/27/amazon-news.jpg

YouTube, Hulu, Pandora, Prime Instant gibi video ve müzik servislerini destekleyen Fire TV Stick adlı ürün, oyun oynama olanağı da sunuyor. Çift çekirdekli işlemciye sahip cihazda 1 GB bellek ve 8 GB depolama alanı bulunuyor. ABD’de Çarşamba gününe kadar 19 dolara satılacak cihazın normal satış fiyatı ise 39 dolar olarak açıklanmış durumda.