Samsung’dan Tizen İşletim Sistemine Sahip TV

0
1745

Samsung, CES 2015 kapsamında düzenlediği etkinliğinde yeni akıllı TV’lerini tanıttı. Firmanın düzenlediği etkinlikte en çok dikkat çeken ürün ise Tizen’li TV’ler oldu. İşte Samsung’dan Tizen işletim sistemine sahip TV … Samsung’un Intel gibi üst düzey şirketlerle beraber geliştirdiği yeni Linuxtabanlı işletim sistemi Tizen’i önceleri akıllı telefonlar ve akıllı saatlerde kullanmayı tercih etmişti.   LED TV FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ Aynı zamanda tabletler, akıllı TV’ler ve otomobillerde kullanılmaya imkan veren Tizen’i görünen o ki bu yıl daha bir çok cihazda göreceğiz.

15-01/06/tizen-tv.JPG

Dünyanın en büyük teknoloji etkinliklerinden birisi olan ve bizimde yerinde takip ettiğimiz CES 2015 öncesinde Samsung’da konuyla ilgili bir açıklama yapmıştı. 2015 yılında tüm akıllı TV’lerinde Tizen’e yer vereceğini belirten firma, projenin ilk ürününü de duyurdu. CES 2015’de en çok merak edilen etkinliklerden birisi olan Samsung’unetkinliği, ne yazık ki beklenileni veremedi. Bir çok kaynak Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S6’yi bu etkinlikte gösterebileceğini iddia etmişti. Ancak beklenen olmadı ve Samsung, TV odaklı bir etkinlik düzenledi.

15-01/06/tizen-tv-2.JPG

Tizen işletim sistemli ilk akıllı TV! Samsung’un düzenlediği etkinlikte beklendiği gibi Galaxy S6 gösterilmedi ama başka bir merak edilen cihaz tanıtıldı. Etkinliğin en çok dikkat çeken ürünü olan Tizen işletim sistemli akıllı TV’ler, Gear akıllı saatlerden sonraTizen işletim sistemini kullanan yeni cihazlar oldu.

15-01/06/tizen-tv-3.JPG

48 inç ile 88 inç arasında değişen boyutlara sahip olan JS9500, JS9000 ve JS8500 model numaralı yeni akıllı TV’ler, Tizen işletim sistemi sayesinde daha fazla işlevsellik ve uygulama olanağı sunuyor. Ayrıca Tizen işletim sistemli ilk akıllı telefon Samsung Z1 ise 18 Ocak’tadüzenlenecek olan etkinlikte resmiyet kazanacak. shiftdelete