Samsung’dan Yılın Monitörü S27A950D

0
2239
Monitörler bilgisayarlarda işlenen verileri görsel olarak dışarıya aktaran donanımlardır. Monitör üretimi alanında da diğer teknik donanımları üretmede olduğu gibi Samsung firması bir adım öne çıkmakta. Samsung üretimi olan “Samsung S27A950D” led monitöründen bahsetmeye çalışacağız. Bu monitör herşeyden önce çevre dosttu bir ürün olarak üretilmiş. Kullanıcılara çeşitli güç ayarlamaları sunarak tasarrufta bulunmakta ikinci önemli özelliği ise 3D teknolojisine verdiği destek. Gözlük kullanmadan kullanabileceğiniz bu özellik gerçekten önemli çünkü daha fazla görsellik için benzer ürünlerde 3D gözlük takmanız gerekiyor. Diğer özelliklerine gelin beraber bakalım.İnce ve şık bir tasarım, inanılmaz 3D derinliği ve netliğiyle birleştirildiğinde dikkat çekmek kaçınılmazdır. Ve Samsung 3D LED Monitörü SA950’nin yaptığı da tam olarak budur. 3D HyperReal Engine ve Real 120 Hz hızıyla daha parlak 3D görüntüler üretirken inanılmaz akıcı görseller sunar. Resimlere hayat kazandıran Mega Dinamik Kontrast Oranı ve %100 Fotoğraf Doğruluğu diğer özelliklere dahildir.Dahili 3D Dönüştürücü ve farklı girişler monitör deneyiminizi zenginleştirir. Yeni Energy Tree özelliğiyle eco tasarruf modlarını da hesaba katarsak, harekete hazır yeni nesil bir monitöre sahipsiniz.
3D LED Deneyimi
Samsung 3D Deneyimi çarpıcı, konforlu ve gerçekçidir.Samsung 3D LED Monitör SA950, 3D HyperReal Engine, Real 120 Hz akıcılığı ve parlak 3D görüntüleri sayesinde çarpıcı Samsung 3D Deneyimini sunar. Piyasadaki en konforlu 3D deneyimi. 3D dönüştürücü ve çeşitli 3D girişleriyle daha fazla içeriğin keyfini çıkarın. Samsung 3D Deneyimi kesinlikle heyecanlanmaya değer. 3D HyperReal Engine ile sonraki aşamaya geçin Samsung sezgisel HyperReal Engine özelliği ile Üstün 3D görüntülemede yüksek standart sağlar. Samsung 3D LED Monitörü SA950 baş döndürücü sonuçlar sunan renk, kontrast, 3D efektler ve hareket gibi özellikleri kontrol etmeye imkan veren insan beynine benzer bir teknolojidir. Tam HD 3D görseller yaşam kadar gerçek ve kristal netliğindedir, deneyiminizin sadece büyüleyici değil rahatlık sunmasını da garantiler. Real 120 Hz ile her ayrıntıyı yakalayın Samsung 3D LED Monitör SA950, zengin Real 120 Hz resim netliğiyle tüm eğlence dünyanızı yeniden tanımlamaya hazır. Resimler, kristal netliğinde keskinliği ve akıcılığıyla sizi şaşırtacak. İster 2D ister 3D olsun, aksiyon yüklü sahneler ya da ayrıntılı yakın çekimler gerçek sanacak kadar gerçekçi. Real 120 Hz görüntülerin kaybolmayacağını ve sekansların süper akıcı olacağını garantiler. Daha rahat ve eğlenceli bir deneyim sağlar. Çarpıcı parlaklığı da hesaba katarsak, bu 3D deneyim sizi tamamen büyüleyecek. 3D dönüştürücü ile 2D’yi yeni bir boyutta görün 2D görüntüleri 3D olarak görmek bir fantezi gibi görünebilir ancak Samsung’la oldukça gerçekçidir. Tek bir düğmeyle Samsung 3D Dönüştürücü’sü favori TV programı ya da filminizi baş döndüren 3D derinliğiyle dönüştürür. Favori 2D içeriğinizi yeniden keşfedecek. 3D görsel ayarlama özelliği ile 3D deneyiminizi zevklerinizle örtüşmesi için daha da özelleştirebilirsiniz. Görsel konforun yeni bir düzeyi.Kusursuz 3D Deneyimi SA950 Üstün 3D Deneyimi gözlerinizi çarpıcı yeni görüntülere açmaya hazır. Samsung dahili emitörü ve 3D Aktif Camları kullanarak görüntüler daha canlı hale getirilir. Sadece Objektif Kapağı kapatıldığında etkinleşen panel arka ışığı, Samsung 3D LED Monitörü SA950’yi diğer monitörlerden ayıran diğer ilerlemelerdendir. 3D Deneyimini optimize etmek ve enerji tasarrufu sağlamak da buna dahil.Farklı 3D girişlerle deneyiminizi genişletin 3D Deneyimi ile neden favori filmlerinize hayat kazandırmayasınız? Samsung 3D LED Monitörü SA950 ve geniş giriş seçeneği, oyundan arkadaşlarla çevrimiçi sohbete kadar her şeyin 3D derinliğinde olmasını garantiler. AV içeriğinden DP, HDMI ve DVI gibi 3D bağlantı seçeneklerine varana kadar tüm farklı girişler, monitörünüzün daha uyumlu ve tüm içeriğinizi sunmaya hazır olmasını garantiler.

Görüntü Kalitesi

Çarpıcı 3D deneyimi zengin resim kalitesiyle öne çıkar.Yüksek kalite resimlerle monitör deneyiminizi bir üst seviyeye çıkarın. Ultra net panel, Samsung magic angle görüntüsü, Mega DCR ve %100 fotoğraf doğruluğu gibi özelliklerle görsel deneyiminizin rahipsiz olduğundan emin olun. %100 Fotoğraf Doğruluğu ile gerçek renkleri görün Gerçekçi netliği ve renkleri hiçbir şey yenemez. Samsung %100 Fotoğraf Doğruluğu, dijital kamera ya da video kamerayla yakalanan anların hatırladığınız şekilde sunulmasını sağlar. Fotoğraf Doğruluğu monitör, dijital kameralar ve tarayıcı gibi dijital cihazların standart rengi olan sRGB rengiyle farkını ortaya koyar ve yakalanan anlarınıza rahatsız edici bozulmalar olmaksızın hayat verir. Samsung 3D LED monitörü SA950’nin ekranı kristal netliğinde, gerçekçi görüntüler üretir ve değerli anları yeniden yaşamanın en iyi yoludur. Gereksiz yansımalar ve zayıf kontrast oranının engellediği görüntüleme deneyimiyle yetinmeyin. Samsung 3D LED monitörü SA950 Ultra Net Paneli ile benzersiz bir görüntüleme deneyimi sunar. Panelin parlaklığı en aza indirgemek üzere gün ışığı gibi harici ışığın neden olduğu yansımaların yayılmasını engelleme özelliği ile canlı ve zengin görüntüler yaratılır. Sonuç, daha derin siyahların ve daha parlak renklerin açığa çıktığı keskin ve yüksek kontrast oranına sahip üstün resim kalitesi. Beklediğiniz dinamik görsel deneyim.

Mega Dinamik Kontrast ile sonraki seviyeye yükselin En yeni Mega Dinamik Kontrast Oranı ile yeni renk, parlaklık ve görüntü kalitesi seviyelerini yaşayın. Samsung 3D LED monitörü SA950 tüm izleme deneyiminizi dönüştürecek gerçek yaşamla aynı olan görüntüler sunar. Nefes kesici 5 000 000:1 kontrast oranıyla sunulan, şu an mevcut olan en üst seviyeye sahip Samsung 3D LED monitör SA950, siyahların mutlak koyulukta ve (saf beyazlarla) renklerin en parlak hallerinde olmalarını sağlar. Kristal netlikteki görüntüleri ve inanılmaz yoğunluğu hemen fark edeceksiniz. Bu, bir renk patlaması gibidir ve karşılaştırma yapıldığında diğer ekranları donuk gösterir.

Daha geniş görüş açısıyla kendi tarzınızda görün.Filmleri nasıl izlemeyi seversiniz? Kanepeye uzanarak mı? En sevdiğiniz koltuğunuza oturarak mı? Yemek ya da egzersiz yaparken mi? Samsung Magic Angle ayakta, otururken ya da uzanırken bile filmin her zaman görüş alanınızın merkezinde olacağını garanti eder ve konforunuzu daima korursunuz. Bunun anlamı, 5 modlu açı yönetimi sayesinde Samsung monitör ile hangi açıdan seyrederseniz seyredin, harika görüntü berraklığı ile tam bir görsel deneyimin keyfini çıkaracak olmanızdır. Yani, Magic Angle sayesinde en sevdiğiniz filmleri ve diğer multimedya içerikleri, tam rahatlık içinde ve kısıtlama olmaksızın seyretmeye başlayın.

Eko Özellikleri

Samsung’un basit eco çözümleriyle daha akıllı.Samsung’un efektif eco çözümleriyle monitör deneyiminizi zenginleştirin. Eco hareket sensörü, Eco aydınlatma sensörü ve Eco tasarruf gibi yenilikçi enerji tasarruf modları, tasarruf çabalarınızın performansı etkilemeyeceğini garantiler. Yeni Energy Tree ile takip etmek artık mümkün.   Yeni akıllı hareket teknolojisi ile enerji tasarrufu yapın. Her hareketinizin farkında bir monitör oluşturmak için en yeni hareket sensörlerinden faydalanan 3D LED monitörü SA950 ile geleceğe adım atın. Dahili PIR (Piroelektrik Kızılötesi Işın) sensörü ile SA950 ekranın önündeki belirli bir alandaki hareketi otomatik olarak algılar. Bu, monitörünüzün otomatik olarak parlaklığını kısmasını veya kapanmasını ve sonra yakınında bir izleyiciyi algıladığında aydınlanmasını sağlar. Bu Eko hareket sensörü enerjiyi korumanın en kolay yoludur.Gözlere ve çevreye karşı duyarlı. Samsung’un Eko ışık sensörü ile elektrik tüketiminden ve sıkıntıdan kurtulun. Ekran parlaklığını ortamınızla eşleştirerek ayarlayan SA950′nin Eko ışık sensörü enerji tüketiminizi en aza indirirken mükemmel görsel bir görüntü oluşturur. Çevre için çok daha iyi olan, daha rahat bir görüntüleme deneyiminin avantajını yaşayacaksınız. Monitör parlaklığı ortamdaki ışığınızla eşleşecek şekilde ayarlanır, böylece ekran üst seviyede görünür ve gözleriniz için düzgün ayarlanmış olur. Yani, ekran karanlık bir odada parlaklığı azaltır, ancak çok fazla ışığa sahip bir odada otururken, parlaklığı yükseltir. Kısaca, Eko ışık sensörü modern yaşam için mükemmeldir, enerjiyi korumanıza yardım eder ve rahatlığınızı sağlar.

Güç tüketimini kontrol edin, enerjiyi koruyun. Eco tasarruf enerji tasarrufunu kolaylaştırır. Samsung monitörünüzün parlaklığını ayarlayarak istediğiniz kadar enerji tasarrufu yapmanızı sağlar. Ayrıca, üç enerji tasarrufu seçeneği ile (%50, %25 ve Güç Tasarrufu kapalı), monitör kullanımınızı kişisel ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. Samsun’un enerji tasarrufuna yönelik çalışmaları hem size hem de çevrenize yardımcı olmak üzere, tüketimde %50’ye kadar tasarruf sağlayacak şekilde tasarlanmıştır, ekolojik ayak izinizde gerçekten olumlu bir etki yaratabilirsiniz. Enerji tasarrufu için harcadığınız enerjiden tasarruf edin, Eco ile tüm kontrol sizde olsun. Energy Tree ile enerji tasarrufu sağlayın ve sonuçları görün Samsung’un yeni Energy Tree özelliğiyle eco tasarrufta tahmin yürütmenize gerek yok. Öncelikle Eco ışık sensörü ve Eco hareket sensörü gibi eco modlar aracılığıyla ne kadar enerji tasarrufunda bulunduğunuzu tam olarak bilebilirsiniz. Sezgisel ya da grafiksel olarak görüntülenebilen sezgisel enerji tasarruf durumu sayesinde daha iyi bir dünyaya yönelik çabalarınızı yakından izleyebilirsiniz.

Teknik Özellikleri

Ekran

  • 27″ Geniş Ekran Boyutu
  • 300 cd/m² Parlaklık (Tipik)
  • 1 920 x 1 080 Ekran Çözünürlüğü
  • Yanıt Süresi: 2 ms (G2G)
  • 170° / 160° Görüntüleme Açısı
  • 16,7 Milyon Renk desteklenir48 watts Güç Tüketimi

Boyutlar

  • 621 x 474 x 185,5 mm Stantlı Boyut
  • 621 x 380 x 11,4 mm Stand olmadan Boyut Stand olmadan Boyut
  • 691 x 543 x 216 mm Taşıma Boyutu

Genel Özellikler

  • DDC 2B Tak ve Kullan
kaynak: renkliweb.com